ЗАПИС на онлайн семинар.
Нарцисизмът не е просто етикет. Той е характеристика на личността и поведението на хора с дълбоки травми, а в семейните констелации се разглежда като нарушение в системата, което влияе на всички, особено в семейните и партньорски отношения. Нарцистичните прояви не е задължително да бъдат диагностицирани и да отговарят на клиничните. Релано в ежедневието ни срещаме много хора с подобни прояви, а нерядко можем да разпознаем подобни черти и в собственото си поведение - егоцентризъм, арогантност, липсва чувство за емпатия и прекомерна нужда от значимост и почитание, контрол и власт. Често зад подобен тип отношение се крие прекъсната връзка с майката и травми на ранното привързване, детството и родовата история. Нарцисизмът и особено отношенията с нарцистичен човек често включват парадокси, сложни реакции и невъзможност за откриване на решение. Човекът в отношения с подобен доминиращ тип често се оказва в съ-зависима връзка.
В това вечерно събитие ще разгледаме агресията в отношенията през явлението нарцисизъм и през призмата на семейните констелации:
• Какви родови тежести могат да доведат до нарцисизъм и агресия в отношенията?
• Какви скрити динамики стоят зад поведението на един нарцисист/ агресор?
• Защо съм привлякъл в живота си такава динамика?
• Има ли нещо, което зависи от мен, което да мога да направя, за да подобря взаимоотношенията си, ако моят партньор е с нарцистични прояви?
• Мога ли да огледам и излекувам своите собствени нарцистични аспекти?
• Как да се измъкна от ролята на жертва?
• Как да разпозная дали съм в съзависимост и как да се измъкна от там?
Всъщност нарцисистите са способни на любов и съпричастие, ДОКАТО ТОВА ГИ КАРА ДА СЕ ЧУВСТВАТ ДОБРЕ ИЛИ ДОКАТО ПОЛУЧАВАТ НЕЩО В ЗАМЯНА. Тъй като отчаяно и постоянно търсят любов, признателност и утвърждаване от другите, те съзнателно и несъзнателно привличат тези, които ще се опитват да посрещнат тази невъзможна нужда. Онези, които "обичат твърде много", съ-зависимите в отношенията
За съжаление, обаче, хората, които се влюбват в тях и следователно тези, които се опитват да им помогнат да се справят със своите проблеми и болки, са напълно лишени от същата любов, уважение и грижа. Техните вътрешни липси и компенсаторни механизми за любов ще ги карат да бъдат в съ-зависими връзки.
Тъй като нарцисистите са преживели груба злоупотреба и травма в детството си, която поражда и агресивното им поведение, те носят огромна празнота в себе си, която непрекъснато мотивира тяхното безсмислено търсене на извор на любов, уважение и грижи.Това ги прави извънредно контролиращи, ревниви, садистични. Но е важно да отразим и разпознаем, че насилникът е такъв поради определени причини от своето детство и родова история и че жертвата му става такава, поради нейните лоялности към рода, историята не семейството или детски подбуди.
За кого е това събитие?
⫸ За хора, които са във взаимоотношения с нарцисист или се разпознават като жертва на агресия в отношенията си
⫸За хора, които са разпознали в себе си нарцистични поведения и биха искали да ги трансформират
⫸ За хора, които разпознават, че са в съ-зависи отношения и биха искали да намерят път на свобода и равнопоставеност, себеуважение и искрена любов
⫸ За хора, които работят с подобни теми в професионалната си практика
⫸За всички, които имат интерес да разгледат родовата си история, травмите на ранното си привързване и събитията в миналото на семейството, за да разберат повече за себе си и да осмислят поведението на другите около тях.
Какво да очаквате от това събитие:
☀Лекция и теория от семейните констелации относно нарцисизъм, агресия, съ-зависимости, трансгенерационни травми
☀Упражнения за лекуване и трансформация на травми на ранното привързване
☀Упражнения за лекуване на връзката с майката
☀Работа с динамика насилник – жертва в родовата история
☀Практики за лечение и прекъсване на болезнени ситуации; съзависимост и сигурна връзка
☀Насоки за здрави отношения през призмата на семейните констелации
Темите използват теория и упражнения по метода на Хелингер. Не е необходим предишен опит с метода. Всеки може да се включи.
⚡️ Задължително е предварително записване! Всички събития ще се провеждат ОНЛАЙН, във виртуална стая в Zoom.След превеждане на таксата ще получите линк за включване във виртуалната стая.
⚡️Ако не можете да присъствате на живо, ще имате достъп до запис след събитието, който ще можете да изгледате в удобно за вас време. Достъпът до материала е с неограничен срок!
⚡️ Няма да се правят индивидуални констелации, само групови упражнения, но ще има възможност за въпроси и отговори.
За информация:
Тел. 0888802383
info@artstherapyinstitute.bg